חוזרים לבית הספר עם מורפיקסקול!

שנת תש"פ הייתה שנת לימודים מאתגרת עבור כל תלמידי ישראל. בתי הספר נסגרו בתקופת הסגר והלמידה עברה להיות מרחוק. לצערנו, גם שנת תשפ"א בקושי התחילה וכבר הלמידה עברה להיות מרחוק. אולם לא כל התלמידים מצליחים להשתתף בכל השיעורים מרחוק, ולא כל המורים מצליחים ללמד מרחוק. בשל כך נוצר מצב שתלמידים רבים צוברים פערים לימודיים וההורים מודאגים מכך.

איך נסייע לילדינו להשלים את הפערים הללו? האם אפשר ללמוד אנגלית באופן חווייתי? ומה אם ילדינו פשוט לא רוצים או לא מאמינים בעצמם? בדיוק בשביל זה ריכזנו עבורכם שלושה טיפים יעילים שיעזרו לילדיכם להגיע מוכנים לשיעורי אנגלית בשנת הלימודים הבאה.

מחשבה יוצרת מציאות
מה שהכי ישפיע על היכולת של ילדיכם ללמוד אנגלית הוא האמון שלהם ביכולותיהם להצליח. מצאו זמן רגוע וטוב לשיחה, הכינו שוקו או קפה עם כמה עוגיות ושבו עם ילדיכם לשיחה נעימה. הסבירו לילדיכם את החשיבות של לימוד השפה לחייהם הבוגרים וּטְעוּ בהם אמון שיצליחו בלימוד אנגלית. הסבירו להם שעליהם להיות סבלניים לתהליך שבלימוד שפה, וכי השקעה תניב פירות. שלבו בשיחה משפטים כמו: "אני בטוח שתצליח", "אין לי ספק שאת יכולה להגיע רחוק", "אני מתפעל מההתמדה שלך". למילים שלכם יש השפעה כבירה על ילדיכם, השתמשו בכוח הזה כדי לבנות את האמון של ילדיכם בעצמם.

מילים מילים ואת משמעותן, עם מורפיקס נתרגל אותן  

המילים הן אבני הבניין של שפה. לכן חשוב להגדיל את אוצר המילים. בשיעורי אנגלית ילדיכם יחשפו להרבה מלל באנגלית. ככל שהילדים יכירו יותר מילים, כך יהיה להם קל יותר להבין את המורה, להבין את הטקסטים בספר ואת ההוראות בדפי העבודה, להשתתף בדיונים כיתתיים ועוד. כידוע במבחני המיצ"ב, בבגרויות ואף במבחנים בית ספרִיִים פנימיים התלמידים נבחנים על הבנת הנקרא. כאשר הטקסט במבחן מורכב מהרבה מילים שהנבחן אינו מכיר, רמת הלחץ עולה וסיכויי ההצלחה יורדים. אולם, כאשר הנבחן מכיר מילים רבות מתוך הטקסט, תחושת הביטחון עולה ולתלמיד יש סיכוי גבוה יותר להצליח במבחן. אוצר מילים עשיר הוא המפתח לבניית ביטחון באנגלית ולהתמצאות בשפה.

רשימות מילים של משרד החינוך

לאחרונה פרסם משרד החינוך שלוש רשימות מילים שהן הבסיס להצלחה במבחנים ובבגרויות. באתר מורפיקס, שקיבל אישור ממשרד החינוך, נמצאות שלוש הרשימות הללו עם אפשרות לתרגול בכרטיסיות, במשחק וכרשימה. לחצו על הכפתור הבא, בחרו את רשימת המילים המתאימה לכם והתחילו לתרגל את המילים ברשימות.

רשימת מילים לכיתות א-ו. רשימת מילים לכיתות ז-ט. רשימת מילים לכיתות י-יב.

חפשו דרכים חווייתיות לחשוף את ילדיכם לאנגלית

באינטרנט ישנו תוכן איכותי וחינוכי באנגלית שבאמצעותו ניתן לחשוף את הילדים לשפה האנגלית בדרך חווייתית. בחרו סדרות מעניינות, סרטוני יוטיוב איכותיים, שירים אהובים ותכנים נוספים באנגלית והכירו אותם לילדיכם. ילדיכם ירוויחו חשיפה לאנגלית וגם ירחיבו אופקים וילמדו דברים חדשים כמו: גיאוגרפיה, מדעי החיים, אומנות ועוד. ניתן אפילו להירשם לקבלת דיוור מבלוגים מעניינים באנגלית ולקרוא את הפוסטים ביחד. אפשר להדפיס מתכונים באנגלית ולהכין אותם בבית, והיד נטויה. לחשיפה כזאת לאנגלית יש שני יתרונות מרכזיים: האחד הוא שהיא מהנה ולכן קל להתמיד בה. השני הוא החשיפה לאנגלית דבורה, המאפשרת ללומדים לשמוע את המילים וכך להכיר אותן בהגייתן הנכונה, מה שמקל מאוד על הלומדים להשתמש במילים בדיבור.

אז יאללה, יש לכם הזדמנות לתרגול חווייתי עם ילדיכם שהוא גם זמן איכות וגם למידה משמעותית. ומי יודע? אולי גם אתם תלמדו כמה מילים חדשות ותרעננו נשכחות. 

היכנסו למורפיקסקול והתחילו לתרגל!

מעוניינים במורפיקסקול לביה"ס, למכללה או לארגון ?

שתף עם חברים

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

אולי יעניין אותך גם...

מאמרים
morfixblog

מה חדש במורפיקסקול? עדכון מאי 2022

בחודשים האחרונים הוספנו למורפיקסקול מגוון תרגולים חדשים שהגדילו משמעותית את כמות חומר הלימוד באנגלית באתר שלנו. נציג אותם בסקירה זו ונשאיר לכם טעם של עוד לקראת מה שיגיע בעתיד הקרוב.

קרא עוד »
מאמרים
morfixblog

לומדים אנגלית דרך תחומי העניין שלכם

במורפיקסקול באזור 'אוצר מילים – לפי נושאים' תוכלו להעשיר את אוצר המילים שלכם בעזרת הנושאים שמעניינים אתכם, נושאים שעולים בסדר היום הארצי והעולמי ותחומי עניין שאולי אתם סקרנים לגביהם ,כגון: כדורגל, ספורט אולימפי, סדרות טלוויזיה, תחומי לימוד לסטודנטים כמו ספרות ואומנות, ועוד.

קרא עוד »
מאמרים
morfixblog

מעשירים את אוצר המילים באנגלית עם מורפיקסקול

אחת המיומנויות החשובות בלימוד אנגלית היא הבנת הנקרא. במורפיקסקול אנו מציעים אזור המוקדש ללימוד אוצר מילים באנגלית לכל מטרה. הלמידה מעמיקה ומותאמת לפי רמת האנגלית וכולל מגוון רחב ומתחדש של קטעי קריאה (אנסינים), ושאלות רב-ברירה הנלוות לכל טקסט.

קרא עוד »
מאמרים
morfixblog

מפחדים מאנסינים? בואו לראות איך עושים את זה במורפיקסקול

אחת המיומנויות החשובות בלימוד אנגלית היא הבנת הנקרא. במורפיקסקול אנו מציעים אזור המוקדש ללמידה מעמיקה ומותאמת לפי רמת האנגלית וכולל מגוון רחב ומתחדש של קטעי קריאה (אנסינים), ושאלות רב-ברירה הנלוות לכל טקסט.

קרא עוד »
מאמרים
morfixblog

תרגול דיבור אנגלית והגייה עם מורפיקסקול!

מורפיקסקול מציע מגוון אפשרויות לימוד אנגלית בהתאם למורכבות של השפה האנגלית. אנו מכירים בעובדה שלא תמיד שינון ותרגול על הנייר משתווים לשימוש ריאלי יומיומי בשפה האנגלית, או לדיבור אנגלית באופן קבוע. לכן דאגנו לפתח תרגול שכולו סובב סביב דיבור והגייה נכונה של מילים ומשפטים שאולי אתם יודעים לשנן או לקרוא, אך לא בדיוק בטוחים איך לבטא.

קרא עוד »
מאמרים
morfixblog

לומדים אנגלית בכיף וביעילות במורפיקסקול!

רוצים לשפר את האנגלית שלכם? מורפיקס מובילה את מהפכת ייעול למידת האנגלית בכל הרמות בעזרת אתר מורפיקסקול – כלי הלמידה שמציע מגוון משחקים ללימוד אנגלית המתאימים את עצמם לכל אחד ואחת בזמן אמת.

קרא עוד »
מאמרים
morfixblog

יצירת רשימות מילים אישיות במורפיקסקול

מורפיקסקול מציע מגוון דרכים להעשרת אוצר המילים באנגלית: אפשר לא רק לשחק ברשימות מוכנות מראש לפי רמות ונושאים, לחזור על המילים שתרגמתם ולשמור מילים, אלא גם ליצור רשימות אישיות, לפי כל נושא שתבחרו ולשתף עם חברים.

קרא עוד »
מאמרים
morfixblog

איך להגיע מוכנים לבגרות באנגלית?

ניגשים לפסיכומטרי או למבחן אמי"ר?
לפרק האנגלית במבחן הפסיכומטרי יש חשיבות רבה משתי סיבות: הוא משפיע על הציון הסופי שלכם בפסיכומטרי, והוא גם יקבע לאיזו רמת אנגלית תשוּיְכו באוניברסיטה. ככל שתקבלו ציון גבוה יותר בפרק האנגלית בפסיכומטרי, כך תזדקקו לפחות קורסי השלמה באנגלית במהלך התואר.

קרא עוד »
מאמרים
morfixblog

איך להגיע מוכנים לפרק האנגלית בפסיכומטרי ולמבחן אמי"ר?

ניגשים לפסיכומטרי או למבחן אמי"ר?
לפרק האנגלית במבחן הפסיכומטרי יש חשיבות רבה משתי סיבות: הוא משפיע על הציון הסופי שלכם בפסיכומטרי, והוא גם יקבע לאיזו רמת אנגלית תשוּיְכו באוניברסיטה. ככל שתקבלו ציון גבוה יותר בפרק האנגלית בפסיכומטרי, כך תזדקקו לפחות קורסי השלמה באנגלית במהלך התואר.

קרא עוד »