7 טעויות נפוצות של ישראלים המדברים אנגלית

אפשר לאפיין ממש בקלות דוברי עברית שמדברים אנגלית וזאת על פי הטעויות שהם מבצעים.
חלק מהטעויות מקורן בתרגום הישיר שמבצע הדובר מעברית לאנגלית, החלת חוקי השפה העברית על אנגלית, תרגום ישיר של מונחים או פתגמים (שהם בכלל תלויי תרבות) ולעיתים גם אופן לקוי של רכישת השפה האנגלית.

ליקטנו לכם 7 טעויות מאוד בולטות, רק לקרוא ולהפנים:    
 1. מוסיפים סיומת לפועל במשפטי שאלה ושלילה: באנגלית אין להוסיף את הסיומות s ו-ed לפעלים במשפטי שאלה ובמשפטי שלילה. דוברי עברית רבים מוספים סיומות לפעלים גם כאשר אין להוסיף אותן משום שבעברית פעלים נוטים בעבר, הווה ועתיד בכל סוגי המשפטים.
  המשפט הבא אינו תקני: Did David worked on this project? יש לומר: Did David work on this project?
 2. לא מבחינים בין have לhas: שמעתם פעם משפט בסגנון He have already done his homework?
  שימו לב כי באנגלית הפועל has מצטרף לכינויי הגוף he, she, it והפועל have מצטרף לכינויי הגוף I, you, we, they. על כן יש לומר: He has already done his homework.
 1. משתמשים במילים have ו-has במקום there is ו-there are: בעברית המילה 'יש' משמשת להביע שייכות (יש לי עיפרון כחול) וכן להביע קיום במציאות (יש עיפרון כחול על השולחן). באנגלית המילים have ו-has מביעות שייכות (I have a blue pencil) והמילים there is ו-there are מביעות קיום (There is a blue pencil on the table). לפעמים דוברי עברית מתרגמים את המילה 'יש' כhave או has במשפטים המביעים קיום (ולא שייכות) ואז מתקבלים משפטים מצחיקים באנגלית: Have a blue pencil on the table
 1. מתרגמים מילות יחס מעברית לאנגלית. למשל: What will happen depends in you, משפט זה הוא דוגמא קלאסית שבה דובר עברית תרגם את הצירוף 'תלוי ב-' ל'depend in'. אולם, באנגלית מילת היחס המתלווה לפועל depend היא on: What will happen depends on you.
 1. מבצעים בטעות ריבוי כפול: באנגלית ישנם שמות עצם יוצאי דופן שאין מוסיפים להם s על מנת להפוך אותם מיחיד לרבים, אלא הצורה שלהם משתנה. לדוגמא: את המילה child אי אפשר לרבות ולומר childs, אלא יש לומר children. אולם ישנם דוברי עברית המגדילים לעשות ומוסיפים s לצורה ברבים: childrens. צורה זו היא כמובן שגויה. כך גם הצורות mens ו-womens (יש לומר פשוט men ו-women).
 1. מוסיפים יידוע כפול: המשפט הבא משקף תרגום ישיר מעברית: The Roni's ball rolled to the road. בעברית כאשר מביעים שייכות שם העצם הוא מיודע. לעומת זאת, באנגלית כאשר מביעים שייכות אין מיידעים את שם העצם. שייכות באנגלית ניתן להביע באמצעות possessive s או באמצעות כינויי שייכות (his, her, my etc). בשני המקרים אין מיידעים את שם העצם, אלא הוא כבר מיודע מעצם הבעת שייכות העצם למישהו או למשהו. יש לומר: Roni's ball rolled to the road או Her ball rolled to the road.
 1. מוסיפים to לפעלים מודאליים: באנגלית ישנה קבוצת פעלים הנקראת פעלים מודאליים.
  בקבוצה זו ניתן למצוא את הפעלים can, should, must ועוד. אחרי קבוצת פעלים זו יופיע פועל אחר,
  אולם אין להוסיף to אחרי קבוצת פעלים זו. על כן אין לומר: She can to speak English with the tourist, אלא יש לומר She can speak English with the tourist. ניתן להבין בקלות כי הטעות נובעת מתרגום ישיר של המשפט מעברית שבו התחילית 'ל' מופיעה לפני הפועל: היא יכולה לדבר אנגלית עם התייר.
 

אם הגעתם לשלב הזה, בטח זיהיתם טעות או שתיים שגם אתם נוהגים לעשות באנגלית בעיקר בשפת הדיבור. אז הרשו לנו להמליץ לכם לתרגל את האנגלית שלכם באתר מורפיקס החדש, הכולל גם אזור אישי לתרגול הטעויות: www.morfix.co.il

מעוניינים במורפיקסקול לביה"ס, למכללה או לארגון ?

שתף עם חברים

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

אולי יעניין אותך גם...

מאמרים
morfixblog

מה חדש במורפיקסקול? עדכון מאי 2022

בחודשים האחרונים הוספנו למורפיקסקול מגוון תרגולים חדשים שהגדילו משמעותית את כמות חומר הלימוד באנגלית באתר שלנו. נציג אותם בסקירה זו ונשאיר לכם טעם של עוד לקראת מה שיגיע בעתיד הקרוב.

קרא עוד »
מאמרים
morfixblog

לומדים אנגלית דרך תחומי העניין שלכם

במורפיקסקול באזור 'אוצר מילים – לפי נושאים' תוכלו להעשיר את אוצר המילים שלכם בעזרת הנושאים שמעניינים אתכם, נושאים שעולים בסדר היום הארצי והעולמי ותחומי עניין שאולי אתם סקרנים לגביהם ,כגון: כדורגל, ספורט אולימפי, סדרות טלוויזיה, תחומי לימוד לסטודנטים כמו ספרות ואומנות, ועוד.

קרא עוד »
מאמרים
morfixblog

מעשירים את אוצר המילים באנגלית עם מורפיקסקול

אחת המיומנויות החשובות בלימוד אנגלית היא הבנת הנקרא. במורפיקסקול אנו מציעים אזור המוקדש ללימוד אוצר מילים באנגלית לכל מטרה. הלמידה מעמיקה ומותאמת לפי רמת האנגלית וכולל מגוון רחב ומתחדש של קטעי קריאה (אנסינים), ושאלות רב-ברירה הנלוות לכל טקסט.

קרא עוד »
מאמרים
morfixblog

מפחדים מאנסינים? בואו לראות איך עושים את זה במורפיקסקול

אחת המיומנויות החשובות בלימוד אנגלית היא הבנת הנקרא. במורפיקסקול אנו מציעים אזור המוקדש ללמידה מעמיקה ומותאמת לפי רמת האנגלית וכולל מגוון רחב ומתחדש של קטעי קריאה (אנסינים), ושאלות רב-ברירה הנלוות לכל טקסט.

קרא עוד »
מאמרים
morfixblog

תרגול דיבור אנגלית והגייה עם מורפיקסקול!

מורפיקסקול מציע מגוון אפשרויות לימוד אנגלית בהתאם למורכבות של השפה האנגלית. אנו מכירים בעובדה שלא תמיד שינון ותרגול על הנייר משתווים לשימוש ריאלי יומיומי בשפה האנגלית, או לדיבור אנגלית באופן קבוע. לכן דאגנו לפתח תרגול שכולו סובב סביב דיבור והגייה נכונה של מילים ומשפטים שאולי אתם יודעים לשנן או לקרוא, אך לא בדיוק בטוחים איך לבטא.

קרא עוד »
מאמרים
morfixblog

לומדים אנגלית בכיף וביעילות במורפיקסקול!

רוצים לשפר את האנגלית שלכם? מורפיקס מובילה את מהפכת ייעול למידת האנגלית בכל הרמות בעזרת אתר מורפיקסקול – כלי הלמידה שמציע מגוון משחקים ללימוד אנגלית המתאימים את עצמם לכל אחד ואחת בזמן אמת.

קרא עוד »
מאמרים
morfixblog

יצירת רשימות מילים אישיות במורפיקסקול

מורפיקסקול מציע מגוון דרכים להעשרת אוצר המילים באנגלית: אפשר לא רק לשחק ברשימות מוכנות מראש לפי רמות ונושאים, לחזור על המילים שתרגמתם ולשמור מילים, אלא גם ליצור רשימות אישיות, לפי כל נושא שתבחרו ולשתף עם חברים.

קרא עוד »
מאמרים
morfixblog

איך להגיע מוכנים לבגרות באנגלית?

ניגשים לפסיכומטרי או למבחן אמי"ר?
לפרק האנגלית במבחן הפסיכומטרי יש חשיבות רבה משתי סיבות: הוא משפיע על הציון הסופי שלכם בפסיכומטרי, והוא גם יקבע לאיזו רמת אנגלית תשוּיְכו באוניברסיטה. ככל שתקבלו ציון גבוה יותר בפרק האנגלית בפסיכומטרי, כך תזדקקו לפחות קורסי השלמה באנגלית במהלך התואר.

קרא עוד »
מאמרים
morfixblog

איך להגיע מוכנים לפרק האנגלית בפסיכומטרי ולמבחן אמי"ר?

ניגשים לפסיכומטרי או למבחן אמי"ר?
לפרק האנגלית במבחן הפסיכומטרי יש חשיבות רבה משתי סיבות: הוא משפיע על הציון הסופי שלכם בפסיכומטרי, והוא גם יקבע לאיזו רמת אנגלית תשוּיְכו באוניברסיטה. ככל שתקבלו ציון גבוה יותר בפרק האנגלית בפסיכומטרי, כך תזדקקו לפחות קורסי השלמה באנגלית במהלך התואר.

קרא עוד »