מעשירים את אוצר המילים באנגלית עם מורפיקסקול

כשניגשים ללמוד אנגלית, אחד הדברים השימושיים והמעניינים ביותר הוא גילוי של מילים חדשות והרחבת אוצר המילים שלנו. ככל שאוצר המילים שלנו גדל כך גם נפתחים בפנינו יותר עולמות: ספרים, סרטים, סדרות, יעדים בחו"ל, משחקי מחשב ואפילו קריירות.

המילים ברמות השונות נבחרו בקפידה במערכת המומחים של מורפיקסקול.

מדובר במילים חיוניות ללומדי אנגלית ברמות השונות, לצד ביטויים קצרים חיוניים לא פחות, כגון: how are you ברמה הבסיסית, a great deal ברמה הבינונית ועוד. באזור 'אוצר מילים – לפי רמות' במורפיקסקול תוכלו ללמוד מילים חדשות בצורה יסודית ומהימנה.

חמש רמות אנגלית, מגוון מילים וביטויים

שלוש הרמות הראשונות באזור זה: בסיסית, בינונית וטובה, מבוססות על תוכנית הלימודים הרשמית של משרד החינוך. מהרמה הבסיסית למתחילים, עולים שלב-שלב עד לרמות הגבוהות ביותר של אנגלית מתקדמת (ברמה אקדמית) ושוטפת (ברמה קרובה לשפת אם). בכל רמה יש מבחר רחב של מילים בחלוקה אלפביתית.

אוצר מילים - מורפיקסקול

בכל רמה ובכל אות אפשר ללמוד בכל סבב סדרות של 5 מילים בעזרת משחק התרגול המשולש: בשלב הראשון, משחק רב-ברירה שבו יש לבחור בתרגום הנכון מתוך כמה אפשרויות. 

בשלב השני, במשחק התאמה בין המילה האנגלית לבין התרגום התואם לה. 

ובשלב השלישי, במשחק איות קצר שבו לומדים את הכתיב של המילה. בשלב הראשון מתחילים את הלמידה במשחק רב-ברירה קצרצר שבו אנו מבקשים מכם לבחור את התרגום הנכון למילה הנלמדת:

משחק אוצר מילים באנלית לפי רמות

בכל עת ניתן להשתמש במערכת הרמזים שלנו המאפשרת לצמצם את המסיחים, או להוסיף עוד קצת זמן לשעון המתקתק.

 
מערכת הרמזים - מורפיקסקול

בסוף השלב הראשון, תופיע הודעה עם הציון לשלב זה, וקישור לסיכום של השלב:

 
ציון מתקבל בסוף כל שלב

הסיכום יציג את חמישיית המילים של השלב הנוכחי, ולצד כל מילה יופיע סימן פלוס המאפשר לשמור אותה לרשימת המילים המועדפות או לרשימה אישית. כך תוכלו לבחור מילים כדי להמשיך לתרגל אותן באזור האישי.

רשימת מילים באנגלית - מורפיקסקול
 

התאמת מילים

אחרי השלב הראשון, עוברים לשלב השני – משחק ההתאמה שלנו, לאותה סדרה של 5 מילים שתרגלתם בשלב הקודם. משחק התרגול המשולש נועד לחזק ולהטמיע ידע על סדרה של 5 מילים, כך שתהיה לכם אפשרות לחזק את הידע שכבר רכשתם בשלב הראשון. וכמובן שגם בשלב שני זה תוכלו להשתמש במערכת הרמזים: להתאים זוג אחד באופן אוטומטי או לקבל תוספת זמן.

משחק התאמת מילים - מורפיקסקול

לבסוף מגיעים לשלב השלישי שאנו משאירים בגדר אופציה, אם תרצו לתרגל גם את הכתיב של 5 המילים בסדרה כדי לחזק את הידע שלכם. משחק תרגול מאתגר זה מופיע בשלב האחרון כדי לוודא שנחשפתם למילים הנלמדות מספיק כדי להתחיל לזכור כיצד לאיית אותן. 

תרגול כתיב - מורפיקסקול

גם בשלב זה אפשר להיעזר ברמזים: הצגת האות הבאה, צמצום האותיות ב'מחסן' שממנו בוחרים או השמעת המילה. אפשר גם לבחור לדלג על השאלה ולעבור למילה הבאה בחמישייה:

 
תיבת רמזים - מורפיקסקול

אחרי שתאייתו נכון את המילה, יופיע מידע על מילה זו, כולל דוגמת שימוש וקישור לתרגום המלא שלה במילון מורפיקס:

 
איות מילה - משוב
בעזרת הדרך המשולשת של מורפיקסקול, תוכלו ללמוד אנגלית אונליין, בקצב המתאים לכם ומוך רשימת מילים ברמה שבחרתם, וכך ולהעשיר את אוצר המילים.
 
ללמוד אנגלית אונליין בקצב שלך

'דילוג על שלב האיות': אם תעדיפו לדלג בכלל על שלב זה.

'חזרה על מילים שטעיתי בהן': אם תרצו שמילים שלא עניתם עליהן נכון יחזרו בסבבים הבאים, בחרו באפשרות זו. 

אם לא, תוכלו לבטל אותה.

למידע נוסף צפו בסרטון: 

מעוניינים במורפיקסקול לביה"ס, למכללה או לארגון ?

שתף עם חברים

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם...

מאמרים
morfixblog

לומדים אנגלית דרך תחומי העניין שלכם

במורפיקסקול באזור 'אוצר מילים – לפי נושאים' תוכלו להעשיר את אוצר המילים שלכם בעזרת הנושאים שמעניינים אתכם, נושאים שעולים בסדר היום הארצי והעולמי ותחומי עניין שאולי אתם סקרנים לגביהם ,כגון: כדורגל, ספורט אולימפי, סדרות טלוויזיה, תחומי לימוד לסטודנטים כמו ספרות ואומנות, ועוד.

קרא עוד »
מאמרים
morfixblog

מעשירים את אוצר המילים באנגלית עם מורפיקסקול

אחת המיומנויות החשובות בלימוד אנגלית היא הבנת הנקרא. במורפיקסקול אנו מציעים אזור המוקדש ללימוד אוצר מילים באנגלית לכל מטרה. הלמידה מעמיקה ומותאמת לפי רמת האנגלית וכולל מגוון רחב ומתחדש של קטעי קריאה (אנסינים), ושאלות רב-ברירה הנלוות לכל טקסט.

קרא עוד »
מאמרים
morfixblog

מפחדים מאנסינים? בואו לראות איך עושים את זה במורפיקסקול

אחת המיומנויות החשובות בלימוד אנגלית היא הבנת הנקרא. במורפיקסקול אנו מציעים אזור המוקדש ללמידה מעמיקה ומותאמת לפי רמת האנגלית וכולל מגוון רחב ומתחדש של קטעי קריאה (אנסינים), ושאלות רב-ברירה הנלוות לכל טקסט.

קרא עוד »
מאמרים
morfixblog

תרגול דיבור אנגלית והגייה עם מורפיקסקול!

מורפיקסקול מציע מגוון אפשרויות לימוד אנגלית בהתאם למורכבות של השפה האנגלית. אנו מכירים בעובדה שלא תמיד שינון ותרגול על הנייר משתווים לשימוש ריאלי יומיומי בשפה האנגלית, או לדיבור אנגלית באופן קבוע. לכן דאגנו לפתח תרגול שכולו סובב סביב דיבור והגייה נכונה של מילים ומשפטים שאולי אתם יודעים לשנן או לקרוא, אך לא בדיוק בטוחים איך לבטא.

קרא עוד »
מאמרים
morfixblog

לומדים אנגלית בכיף וביעילות במורפיקסקול!

רוצים לשפר את האנגלית שלכם? מורפיקס מובילה את מהפכת ייעול למידת האנגלית בכל הרמות בעזרת אתר מורפיקסקול – כלי הלמידה שמציע מגוון משחקים ללימוד אנגלית המתאימים את עצמם לכל אחד ואחת בזמן אמת.

קרא עוד »
מאמרים
morfixblog

יצירת רשימות מילים אישיות במורפיקסקול

מורפיקסקול מציע מגוון דרכים להעשרת אוצר המילים באנגלית: אפשר לא רק לשחק ברשימות מוכנות מראש לפי רמות ונושאים, לחזור על המילים שתרגמתם ולשמור מילים, אלא גם ליצור רשימות אישיות, לפי כל נושא שתבחרו ולשתף עם חברים.

קרא עוד »
מאמרים
morfixblog

איך להגיע מוכנים לבגרות באנגלית?

ניגשים לפסיכומטרי או למבחן אמי"ר?
לפרק האנגלית במבחן הפסיכומטרי יש חשיבות רבה משתי סיבות: הוא משפיע על הציון הסופי שלכם בפסיכומטרי, והוא גם יקבע לאיזו רמת אנגלית תשוּיְכו באוניברסיטה. ככל שתקבלו ציון גבוה יותר בפרק האנגלית בפסיכומטרי, כך תזדקקו לפחות קורסי השלמה באנגלית במהלך התואר.

קרא עוד »
מאמרים
morfixblog

איך להגיע מוכנים לפרק האנגלית בפסיכומטרי ולמבחן אמי"ר?

ניגשים לפסיכומטרי או למבחן אמי"ר?
לפרק האנגלית במבחן הפסיכומטרי יש חשיבות רבה משתי סיבות: הוא משפיע על הציון הסופי שלכם בפסיכומטרי, והוא גם יקבע לאיזו רמת אנגלית תשוּיְכו באוניברסיטה. ככל שתקבלו ציון גבוה יותר בפרק האנגלית בפסיכומטרי, כך תזדקקו לפחות קורסי השלמה באנגלית במהלך התואר.

קרא עוד »
מאמרים
morfixblog

חוזרים לבית הספר עם מורפיקסקול!

האתגר של הלימודים מרחוק הוא לספק ללומד חווית לימוד אפקטיבית שתשאיר אותו מרוכז ליד המחשב. מנכ"ל מלינגו, החברה המפתחת את מורפיקסקול מבית מורפיקס, מספק רשימה של דגשים שיסייעו ללומדי הלמידה המקוונת להצליח.

קרא עוד »