יצירת רשימות מילים אישיות במורפיקסקול

יצירת רשימות מילים אישיות במורפיקסקול

מורפיקסקול מציע מגוון דרכים להעשרת אוצר המילים באנגלית: אפשר לא רק לשחק ברשימות מוכנות מראש לפי רמות ונושאים, לחזור על המילים שתרגמתם ולשמור מילים לרשימת המילים המועדפות, אלא גם ליצור רשימות מותאמות אישית, לפי כל נושא שתבחרו: מילים מסדרה שאתם צופים בה או משיר שאהבתם, מרשימת מילים לבחינה באנגלית, מאחד הקורסים שאתם לומדים ועוד. לאחר יצירת הרשימה תוכלו לשתף אותה עם חבריכם.

איך יוצרים רשימה חדשה?

במקומות רבים באתר מופיע כפתור 'שמור' או סימן פלוס בולט לצד כל מילה או ביטוי באנגלית:

במילון:

במשחקי מילים:

במשחק אוצר מילים לפי רמות, במסך הסיכום של כל משחקון רב-ברירה:

בתצוגת רשימה ברשימות המילים של אוצר מילים לפי נושאים:

אחרי שעונים נכון על כל שאלה במשחק האיות:

וכמובן – גם ברשימות המילים לפסיכומטרי:

לחיצה על כפתור פלוס/"שמור" פותחת את החלונית הזאת:  

יש לבחור "יצירת רשימה חדשה", ואחר כך יש לתת שם לרשימה:

אחרי מתן השם תופיע הודעה שהרשימה נוצרה בהצלחה. 

אם תרצו להוסיף עוד מילים לרשימה זו, לחצו על כפתור פלוס/"שמור" לצד מילה אחרת באנגלית, ואז שם הרשימה יופיע מתחת לרשימת המילים המועדפות:

אחרי שתשמרו כמה מילים לרשימה החדשה, כבר לא תצטרכו להתאמץ: במילון, לצד כפתור 'שמור', יופיע כפתור נוסף המאפשר לשמור מילים לרשימה זו בלחיצה אחת:

איך רואים את הרשימה שנוצרה?

פתחו את דף 'האזור שלי'הרשימה תופיע בצד ימין למעלה, מתחת לכותרת 'הרשימות שלי':

ואם כבר הספקתם ליצור הרבה רשימות, הרשימה האחרונה שיצרתם תופיע בצד ימין, ומימין לה יופיע חץ המאפשר לגלול את המסך ימינה ולראות את כל שאר הרשימות:

כדי לראות את המילים ששמרתם ברשימה, לחצו על הכרטיס עם שם הרשימה, והיא תיפתח בתצוגת 'משחק'. כך תוכלו לשחק בחידון רב ברירה שנוצר אוטומטית מהמילים ששמרתם:

אם תעדיפו לראות את כל המילים בזו אחר זו, תוכלו לבחור בלשונית 'רשימה', ולגלול כדי לראות את כל המילים ששמרתם לרשימה זו:

ואפשר גם לתרגל מילה אחרי מילה בלשונית 'כרטיסיות', לפי בחירתכם: המילה באנגלית בלבד, התרגום בעברית בלבד, או כל המידע ביחד, כולל דוגמאות שימוש:

איך משתפים רשימה עם חברים?

יצרתם רשימה ושיחקתם בה? אל תשמרו אותה רק לעצמכם! אפשר לשתף את הרשימות שיצרתם בקלות עם חברים.

חזרו לתפריט הראשי של 'האזור שלי'. במידת הצורך, גללו ימינה את החץ כדי לראות את כל הרשימות שיצרתם. בצד ימין למעלה בכל כרטיס של רשימה יש אייקון שיתוף:

לחיצה עליו תפתח אפשרויות שונות לשיתוף הרשימה, וביניהן העתקת קישור לרשימה. כל מי שיקבל את הקישור יוכל להירשם לאתר בחינם (או להתחבר אליו, אם הוא כבר רשום), ולראות את הרשימה שלכם באזור האישי שלו, מתחת לכותרת 'הרשימות ששיתפו איתי':

איך עורכים את התשובות הנכונות והמסיחים בחידון מהרשימה שיצרתם?

האתר יוצר באופן אוטומטי חידון רב-ברירה מכל מילה ששמרתם, עם תשובה נכונה ומסיחים. ואולם, לפעמים החידון האוטומטי שנוצר באתר אינו מתאים לצרכים שלכם. להרבה מילים באנגלית יש כמה תרגומים, ולא תמיד התרגום שנבחר לתשובה הנכונה הוא זה שרציתם ללמוד. אולי למשל שמרתם את המילה date, והגעתם למשחק עם התשובה 'תמר', אבל אתם בכלל מעוניינים בתרגום הרומנטי יותר 'פגישה'. לכך נועד כפתור 'עריכת תשובות' המופיע בזמן המשחק:

לחיצה על הכפתור 'תקפיא' את הטיימר במשחק ותפתח תצוגה המאפשרת לערוך את כל אחת מאפשרויות התשובה:

לאחר סיום העריכה, לחצו על כפתור 'שמירת תשובות', והמשחק ימשיך עם התשובות שבחרתם. התשובות האלה יישמרו גם לכל החברים שתשתפו איתם את הרשימה.

עכשיו אתם מוזמנים לחשוב על נושאים מעניינים לרשימות משלכם, לחפש את המילים המתאימות במילון ולהתחיל ליצור רשימות מילים אישיות. לסיכום, אנו מאחלים לכם ליצור רשימות לפי העדפתכם, אחר כך תוכלו לשתף אותן עם החברים, לשחק בהן וללמוד בהנאה עוד מילים באנגלית.

למידע נוסף צפו בסרטון: 

מעוניינים במורפיקסקול לביה"ס, למכללה או לארגון ?

שתף עם חברים

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם...

מאמרים
morfixblog

לומדים אנגלית דרך תחומי העניין שלכם

במורפיקסקול באזור 'אוצר מילים – לפי נושאים' תוכלו להעשיר את אוצר המילים שלכם בעזרת הנושאים שמעניינים אתכם, נושאים שעולים בסדר היום הארצי והעולמי ותחומי עניין שאולי אתם סקרנים לגביהם ,כגון: כדורגל, ספורט אולימפי, סדרות טלוויזיה, תחומי לימוד לסטודנטים כמו ספרות ואומנות, ועוד.

קרא עוד »
מאמרים
morfixblog

מעשירים את אוצר המילים באנגלית עם מורפיקסקול

אחת המיומנויות החשובות בלימוד אנגלית היא הבנת הנקרא. במורפיקסקול אנו מציעים אזור המוקדש ללימוד אוצר מילים באנגלית לכל מטרה. הלמידה מעמיקה ומותאמת לפי רמת האנגלית וכולל מגוון רחב ומתחדש של קטעי קריאה (אנסינים), ושאלות רב-ברירה הנלוות לכל טקסט.

קרא עוד »
מאמרים
morfixblog

מפחדים מאנסינים? בואו לראות איך עושים את זה במורפיקסקול

אחת המיומנויות החשובות בלימוד אנגלית היא הבנת הנקרא. במורפיקסקול אנו מציעים אזור המוקדש ללמידה מעמיקה ומותאמת לפי רמת האנגלית וכולל מגוון רחב ומתחדש של קטעי קריאה (אנסינים), ושאלות רב-ברירה הנלוות לכל טקסט.

קרא עוד »
מאמרים
morfixblog

תרגול דיבור אנגלית והגייה עם מורפיקסקול!

מורפיקסקול מציע מגוון אפשרויות לימוד אנגלית בהתאם למורכבות של השפה האנגלית. אנו מכירים בעובדה שלא תמיד שינון ותרגול על הנייר משתווים לשימוש ריאלי יומיומי בשפה האנגלית, או לדיבור אנגלית באופן קבוע. לכן דאגנו לפתח תרגול שכולו סובב סביב דיבור והגייה נכונה של מילים ומשפטים שאולי אתם יודעים לשנן או לקרוא, אך לא בדיוק בטוחים איך לבטא.

קרא עוד »
מאמרים
morfixblog

לומדים אנגלית בכיף וביעילות במורפיקסקול!

רוצים לשפר את האנגלית שלכם? מורפיקס מובילה את מהפכת ייעול למידת האנגלית בכל הרמות בעזרת אתר מורפיקסקול – כלי הלמידה שמציע מגוון משחקים ללימוד אנגלית המתאימים את עצמם לכל אחד ואחת בזמן אמת.

קרא עוד »
מאמרים
morfixblog

יצירת רשימות מילים אישיות במורפיקסקול

מורפיקסקול מציע מגוון דרכים להעשרת אוצר המילים באנגלית: אפשר לא רק לשחק ברשימות מוכנות מראש לפי רמות ונושאים, לחזור על המילים שתרגמתם ולשמור מילים, אלא גם ליצור רשימות אישיות, לפי כל נושא שתבחרו ולשתף עם חברים.

קרא עוד »
מאמרים
morfixblog

איך להגיע מוכנים לבגרות באנגלית?

ניגשים לפסיכומטרי או למבחן אמי"ר?
לפרק האנגלית במבחן הפסיכומטרי יש חשיבות רבה משתי סיבות: הוא משפיע על הציון הסופי שלכם בפסיכומטרי, והוא גם יקבע לאיזו רמת אנגלית תשוּיְכו באוניברסיטה. ככל שתקבלו ציון גבוה יותר בפרק האנגלית בפסיכומטרי, כך תזדקקו לפחות קורסי השלמה באנגלית במהלך התואר.

קרא עוד »
מאמרים
morfixblog

איך להגיע מוכנים לפרק האנגלית בפסיכומטרי ולמבחן אמי"ר?

ניגשים לפסיכומטרי או למבחן אמי"ר?
לפרק האנגלית במבחן הפסיכומטרי יש חשיבות רבה משתי סיבות: הוא משפיע על הציון הסופי שלכם בפסיכומטרי, והוא גם יקבע לאיזו רמת אנגלית תשוּיְכו באוניברסיטה. ככל שתקבלו ציון גבוה יותר בפרק האנגלית בפסיכומטרי, כך תזדקקו לפחות קורסי השלמה באנגלית במהלך התואר.

קרא עוד »
מאמרים
morfixblog

חוזרים לבית הספר עם מורפיקסקול!

האתגר של הלימודים מרחוק הוא לספק ללומד חווית לימוד אפקטיבית שתשאיר אותו מרוכז ליד המחשב. מנכ"ל מלינגו, החברה המפתחת את מורפיקסקול מבית מורפיקס, מספק רשימה של דגשים שיסייעו ללומדי הלמידה המקוונת להצליח.

קרא עוד »