איך לשמר מוטיבציה ללימוד אנגלית

6 טיפים שיעזורו לכם להתמיד בלימוד אנגלית

הבטחתם לעצמכם שתשפרו את האנגלית ושוב לא עמדתם בהבטחה? אתם לא לבד!

ישנו רוב לא מבוטל של ישראלים שרוצים לשפר את האנגלית שלהם, הם ממש נבוכים לדבר אנגלית אל מול קולגות שלהם, לקוחות או כל גורם שנמצא בקשר עסקי איתם. לכן, חשוב להם ללמוד כל הזמן ולשפר את האנגלית. לימוד שפה הוא תהליך ארוך, והוא יכול להיות מלווה במשברים ובירידה במוטיבציה. קבלו 6 טיפים שיעזרו לכם להתמיד בלימוד אנגלית בקלות ויעזרו לכם להתגבר על משברים.

  1. התמקדו במטרות קטנות: אם המטרה שלכם היא לדבר אנגלית בביטחון עם הלקוחות שלכם וזו המטרה שאתם מתמקדים בה, אתם עשויים להתייאש מהר. במקום להתמקד במטרה גדולה כמו זו התמקדו במטרות קטנות שהשגתן תוביל להשגת המטרה הגדולה. מטרות קטנות יכולות להיות לימוד 10 מילים מתחום מסוים שאתם עוסקים בו עם לקוח ספציפי או התמקדות במבנה דקדוקי שאינו ברור לכם, כמו שימוש נכון ב-s השייכות או הגייה נכונה של מילים שאתם משתמשים בהן תדיר (ראו גם 7 טעויות נפוצות של ישראלים המדברים אנגלית). בפעם הבאה שתתיישבו ללמוד אנגלית אל תאמרו לעצמכם "היום אלמד איך לדבר אנגלית שוטפת בביטחון" אלא "היום אדע להשתמש נכון ב-10 המילים שלפניי ולהגות אותן נכון". כשתסיימו ללמוד טפחו לעצמכם על השכם על שהתקדמתם צעד נוסף לקראת הגשמת המטרה הגדולה שלכם.

  1. הכינו תוכנית עבודה וצ'פרו את עצמכם: אחרי שהצבתם לעצמכם מטרות קטנות, הכינו תוכנית עבודה שתכלול את המטרות הללו. הגדירו לעצמכם זמנים קבועים בשבוע ללימוד, ובכל שבוע בחרו ללמוד נושא מסוים. בשלב זה כבר אפשר לצרף חומרים ללימוד כל אחד מהנושאים כמו סרטונים המסבירים את הנושא או אתרים עם תרגולים בנושא. בתוך תוכנית עבודה זו כתבו גם צ'ופרים שתתנו לעצמכם עם השגת כל אחת מהמטרות הללו.

  2. אל תשוו את עצמכם לאחרים: לכל אחד יש קצב לימוד משלו ואופן לימוד שמתאים לו. מצאו את הדרך היעילה ביותר עבורכם ללימוד אנגלית והתמידו איתה, גם אם דרך זו ארוכה יותר מדרכים אחרות. השוואה לאחרים יכולה להוריד לכם את המוטיבציה ולגרום לכם לטעות ולחשוב שלא תצליחו בלימוד. פשוט תתמקדו בלימוד שלכם ובמה שכבר הצלחתם להשיג ושמחו בהצלחות הקטנות שלכם. יש משפט באנגלית שאומר: The only person you should compare yourself to is the person you were yesterday. כלומר, האדם היחיד שאפשר להשוות את עצמנו אליו הוא האדם שהיינו אתמול. ממליצים לכם להדפיס את המשפט ולהדביק על המקרר.

4. לימוד שפה הוא תהליך שמאתגר את השכל, אך אינו חייב להיעשות באמצעות השכל בלבד. למה אנחנו מתכוונים? אם תלמדו אנגלית מתוך ספר דקדוק מאובק ומצהיב, כנראה שתדעו כללים דקדוקיים, אך לא בטוח שתדעו להשתמש בהם בדיבור, וסביר שלא תתמידו בלימוד כזה. אז איך כן? כל שפה חדשה יכולה לחשוף בפני הלומד עולם תרבותי שלם! כל שכן בפני לומדי האנגלית, שכן אנגלית מדוברת במדינות רבות ותרבויות שונות. 

נסו ללמוד אנגלית מתוך תחומים שמעניינים אתכם ומעוררים אצלכם רגשות חיוביים. אתם אוהבים אוכל? קראו בלוג אוכל באנגלית, או צפו בסרטוני יוטיוב על מסעדנות ומאכלים מסורתיים בעולם. משוגעים על ספורט וכושר? הצטרפו לקבוצת פייסבוק בינלאומית שעוסקת בספורט, קראו תגובות ואף פרסמו פוסטים משלכם. תקועים בפקק? האזינו להרצאת TED בנושא שמעניין אתכם.

אם תלמדו אנגלית מתוך עולמות תוכן שמעניינים אתכם לימוד האנגלית ייקשר אצלכם לרגשות חיוביים ויהיה לכם קל יותר להתמיד בלימוד. כשתרגישו בשלים עברו לעולמות תוכן אחרים שיהיו יעילים יותר בהתקדמות לעבר המטרה שהצבתם לעצמכם בתחילת הדרך.

5. התחילו לשלב אנגלית בחיי היום-יום שלכם: אנחנו מוקפים בשפה דבורה וכתובה כמעט בכל תחום שאנו עוסקים בו במהלך היום. נסו להחליף את העברית באנגלית בתחומים שבהם אתם מרגישים ביטחון לעשות זאת. למשל, כשאתם עורכים רשימת קניות, נסו לכתוב אותה באנגלית. רוצים לעצב מחדש חדר בבית? קבלו השראה מבלוגים ואתרים באנגלית. קוראים חדשות? היכנסו גם לאתר חדשות באנגלית ועל הדרך תהיו מעודכנים במתרחש בעולם. שילוב אנגלית בפעולות יום-יומיות יעזור לכם ליצור מפגשים עקביים עם השפה ובכך להתמיד בלימוד.

6. מצאו שותפים לתהליך: כיום אנשים רבים זקוקים לאנגלית כדי להצליח בלימודים או כדי להתקדם בעבודה, לכן קל מאוד למצוא חבר או שניים שיהיו מעוניינים להיות שותפים לדרך שלכם לשיפור האנגלית. ספרו למשפחה ולחברים שהחלטתם לשפר את האנגלית שלכם ושאלו אם יש מישהו שרוצה להצטרף אליכם וללמוד יחד. חשוב: בחרו רק אנשים שאתם מרגישים בנוח לטעות לידם ושלא יורידו לכם את הביטחון!

ישנן דרכים רבות ללמוד ביחד: אפשר לפתוח קבוצת ווטסאפ שבה שולחים הודעות רק באנגלית. תוכלו גם להקליט הודעות באנגלית לחברים ובכך לשפר את ההגייה שלכם. אפשר גם לשוחח בטלפון באנגלית על נושאי שיחה שהכנתם מראש, ולהיעזר במילון תוך כדי שיחה כדי ללמוד מילים חדשות.

וזכרו: לימוד שפה הוא תהליך שלוקח זמן. אל תתפתו לפרסומות המבטיחות לכם שתדעו אנגלית שוטפת בתוך שלושה חודשים, והכינו את עצמכם לתהליך אינטלקטואלי מאתגר אך מלא בסיפוק.

כתבו לנו בתגובות מהו המכשול הכי גדול שלכם בהתמדה בלימוד אנגלית ואיך אתם מתגברים עליו.

מעוניינים במורפיקסקול לביה"ס, למכללה או לארגון ?

שתף עם חברים

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

אולי יעניין אותך גם...

מאמרים
morfixblog

מה חדש במורפיקסקול? עדכון מאי 2022

בחודשים האחרונים הוספנו למורפיקסקול מגוון תרגולים חדשים שהגדילו משמעותית את כמות חומר הלימוד באנגלית באתר שלנו. נציג אותם בסקירה זו ונשאיר לכם טעם של עוד לקראת מה שיגיע בעתיד הקרוב.

קרא עוד »
מאמרים
morfixblog

לומדים אנגלית דרך תחומי העניין שלכם

במורפיקסקול באזור 'אוצר מילים – לפי נושאים' תוכלו להעשיר את אוצר המילים שלכם בעזרת הנושאים שמעניינים אתכם, נושאים שעולים בסדר היום הארצי והעולמי ותחומי עניין שאולי אתם סקרנים לגביהם ,כגון: כדורגל, ספורט אולימפי, סדרות טלוויזיה, תחומי לימוד לסטודנטים כמו ספרות ואומנות, ועוד.

קרא עוד »
מאמרים
morfixblog

מעשירים את אוצר המילים באנגלית עם מורפיקסקול

אחת המיומנויות החשובות בלימוד אנגלית היא הבנת הנקרא. במורפיקסקול אנו מציעים אזור המוקדש ללימוד אוצר מילים באנגלית לכל מטרה. הלמידה מעמיקה ומותאמת לפי רמת האנגלית וכולל מגוון רחב ומתחדש של קטעי קריאה (אנסינים), ושאלות רב-ברירה הנלוות לכל טקסט.

קרא עוד »
מאמרים
morfixblog

מפחדים מאנסינים? בואו לראות איך עושים את זה במורפיקסקול

אחת המיומנויות החשובות בלימוד אנגלית היא הבנת הנקרא. במורפיקסקול אנו מציעים אזור המוקדש ללמידה מעמיקה ומותאמת לפי רמת האנגלית וכולל מגוון רחב ומתחדש של קטעי קריאה (אנסינים), ושאלות רב-ברירה הנלוות לכל טקסט.

קרא עוד »
מאמרים
morfixblog

תרגול דיבור אנגלית והגייה עם מורפיקסקול!

מורפיקסקול מציע מגוון אפשרויות לימוד אנגלית בהתאם למורכבות של השפה האנגלית. אנו מכירים בעובדה שלא תמיד שינון ותרגול על הנייר משתווים לשימוש ריאלי יומיומי בשפה האנגלית, או לדיבור אנגלית באופן קבוע. לכן דאגנו לפתח תרגול שכולו סובב סביב דיבור והגייה נכונה של מילים ומשפטים שאולי אתם יודעים לשנן או לקרוא, אך לא בדיוק בטוחים איך לבטא.

קרא עוד »
מאמרים
morfixblog

לומדים אנגלית בכיף וביעילות במורפיקסקול!

רוצים לשפר את האנגלית שלכם? מורפיקס מובילה את מהפכת ייעול למידת האנגלית בכל הרמות בעזרת אתר מורפיקסקול – כלי הלמידה שמציע מגוון משחקים ללימוד אנגלית המתאימים את עצמם לכל אחד ואחת בזמן אמת.

קרא עוד »
מאמרים
morfixblog

יצירת רשימות מילים אישיות במורפיקסקול

מורפיקסקול מציע מגוון דרכים להעשרת אוצר המילים באנגלית: אפשר לא רק לשחק ברשימות מוכנות מראש לפי רמות ונושאים, לחזור על המילים שתרגמתם ולשמור מילים, אלא גם ליצור רשימות אישיות, לפי כל נושא שתבחרו ולשתף עם חברים.

קרא עוד »
מאמרים
morfixblog

איך להגיע מוכנים לבגרות באנגלית?

ניגשים לפסיכומטרי או למבחן אמי"ר?
לפרק האנגלית במבחן הפסיכומטרי יש חשיבות רבה משתי סיבות: הוא משפיע על הציון הסופי שלכם בפסיכומטרי, והוא גם יקבע לאיזו רמת אנגלית תשוּיְכו באוניברסיטה. ככל שתקבלו ציון גבוה יותר בפרק האנגלית בפסיכומטרי, כך תזדקקו לפחות קורסי השלמה באנגלית במהלך התואר.

קרא עוד »
מאמרים
morfixblog

איך להגיע מוכנים לפרק האנגלית בפסיכומטרי ולמבחן אמי"ר?

ניגשים לפסיכומטרי או למבחן אמי"ר?
לפרק האנגלית במבחן הפסיכומטרי יש חשיבות רבה משתי סיבות: הוא משפיע על הציון הסופי שלכם בפסיכומטרי, והוא גם יקבע לאיזו רמת אנגלית תשוּיְכו באוניברסיטה. ככל שתקבלו ציון גבוה יותר בפרק האנגלית בפסיכומטרי, כך תזדקקו לפחות קורסי השלמה באנגלית במהלך התואר.

קרא עוד »