מערך שיעור על טיולים

מטיילים עם מורפיקסקול

מערכי השיעור שלנו מאגדים את מיטב התוכן הלימודי מאת הצוות המקצועי שלנו. בכל מערך שיעור מצוין לאילו כיתות הוא מיועד, כך שתוכלו לזהות את התכנים המתאימים עבור התלמידים שלכם. 

מערכי השיעור האלה על מתמקדים בנושאים שונים, כגון: פורים, משבר האקלים, או השאלה אם יש חיים מחוץ לכדור הארץ. כחלק ממערכי השיעור של מורפיקסקול התלמידים יוכלו ללמוד על כל אחד מהנושאים האלה ועוד בעזרת משחקים וחידונים הנכללים במערכת הלימוד של מורפיקסקול. 

מערכי השיעור החווייתיים שלנו כוללים אמצעי למידה כגון: משחקי אוצר מילים של מורפיקסקול, טקסטים של הבנת הנקרא (אנסינים), רעיונות לדיונים בכיתה, וחידונים מעשירים. בכל מערך שיעור יש א תוכן ייחודי משלו, אז יש הרבה מה לגלות והרבה במה להתנסות. 

לפניכם מערך שיעור על טיולים, המתאים לכיתות ז' ומעלה.

1. עודדו את התלמידים לדבר על רעיונות לטיולים ויעדים שהם היו רוצים לבקר בהם בעזרת סצנה מהסרט "חייו הסודיים של וולטר מיטי". קישור לסצנה מופיע למטה.

2. מתרגלים אוצר מילים בנושא טיולים ויעדים בעולם. אפשר להציע לכל תלמיד לפתוח את הרשימה בטלפון הנייד ולהשתמש במילים מתוך הרשימה במהלך הדיון.

3. מתרגלים אנסינים בשני יעדים: מאצ'ו פיצ'ו ולוס אנג'לס.

4. יש אפשרות לתרגל חידון בסגנון שיח בין שני אנשים שמדברים על תכנון טיולים.

בחלק האחרון של השיעור יש ציטוטים מאת סופרים, אנשי רוח ומשוררים הדנים במסעות וטיולים. אפשר לעורר דיון על ציטוטים אלו, לדון במשמעויות ולהכיר את השפה הציורית שבה משתמשים סופרים ומשוררים על מנת להביע את עצמם.

דיון כיתתי - Class Discussion

 1. What was the last trip you’ve taken? 
 2. What is your dream destination? Why that one?
 3. Where do you prefer to travel – in cities, or out in nature?
 4. Share a nice memory from a recent hiking trip.
 5. Sometimes things don’t go according to our plans – tell us about something that didn’t go well on a trip you’ve been on.
 6. How can we stay safe on trips?
 7. Do you have any tips for the class for hiking?
 8. Recommend a trip destination to the class.
Travel cute stickers template set. Bundle of camping journey, sea resort tour, voyage, global tourism, baggage, traveler objects. Scrapbooking elements. Vector illustration in flat cartoon design

בונים אוצר מילים לטיולים - Building A Travel Vocabulary

Destination: Machu Picchu

Destination: Los Angeles

Anna and Dana Talk about Travel

Read the following quotes. Ask the students how they feel about each quote. Do they agree? Why do they disagree? What are the possible interpretations? Are there quotes that say the same thing?

 

 • “Not all those who wander are lost.” – J.R.R. Tolkien
 • “The world is a book and those who do not travel read only one page.” – St. Augustine
 • “Wherever you go becomes a part of you somehow.” – Anita Desai
 • “It is good to have an end to journey toward; but it is the journey that matters, in the end.” – Ursula K. Le Guin
 • “The real voyage of discovery consists not in seeking new landscapes, but in having new eyes.” – Marcel Proust
 • “To travel is to discover that everyone is wrong about other countries.” – Huxley Aldous
 • “I have found out that there ain't no surer way to find out whether you like people or hate them than to travel with them.” – Mark Twain
 • “See the world. It's more fantastic than any dream made or paid for in factories. Ask for no guarantees, ask for no security.” – Ray Bradbury
 • “The journey itself is my home.” – Matsuo Basho
 • “But the beauty is in the walking — we are betrayed by destinations.” – Gwyn Thomas

 

מעוניינים במורפיקסקול לביה"ס, למכללה או לארגון ?

שתף עם חברים

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם...

מערכי שיעור אנגלית
morfixblog

מערך שיעור על זכויות האדם

מערך שיעור על זכויות האדם וחשיבותן בעולמנו, השיעור מתאים לתלמידי חטיבה ותיכון. השיעור נועד כדי להכיר לתלמידים את אוצר המילים על זכויות האדם. התלמידים מתרגלים את המילים מתוך רשימות המילים ואתם, המורים, יכולים לצפות בהתקדמות ובציונים שלהם באתר מורפיקסקול.

קרא עוד »
מערכי שיעור אנגלית
morfixblog

מערך שיעור על טיולים

מערך שיעור על טיולים המתאים לתלמידי חטיבה ותיכון. השיעור נועד כדי לעודד את התלמידים לדבר על רעיונות לטיולים ויעדים שהם היו רוצים לבקר בהם. התלמידים מתרגלים את המילים מתוך רשימות המילים ואתם, המורים, יכולים לצפות בהתקדמות ובציונים שלהם באתר מורפיקסקול.

קרא עוד »
מערכי שיעור אנגלית
morfixblog

מערך שיעור על חייזרים – חבר מכוכב אחר

חבר מכוכב אחר – מערך שיעור על חיזרים. החיים מחוץ לכדור הארץ מעניינים אתכם? הכנו לכם מערך שיעור המתאים לתלמידי חטיבה ותיכון. התלמידים מתרגלים את המילים מתוך רשימות המילים ואתם, המורים, יכולים לצפות בהתקדמות ובציונים שלהם באתר מורפיקסקול.

קרא עוד »
מערכי שיעור אנגלית
morfixblog

מערך שיעור על ‘הדרך שלא נבחרה’, מאת רוברט פרוסט

מערך שיעור על ‘הדרך שלא נבחרה’, מאת רוברט פרוסט. שיר זה, שנכתב בשנת 1915, הפך לאחד השירים הידועים והנלמדים ביותר ברחבי העולם במגוון פירושים מתוחכמים. המחבר, רוברט פרוסט היה אחד מהמשוררים הדגולים בארה"ב.

קרא עוד »
מערכי שיעור אנגלית
morfixblog

מערך שיעור על משבר האקלים

הגיע הזמן לדון גם במשבר האקלים ובהשפעתו על העולם. כדי לעורר דיון באנגלית הכנו לכם מערך שיעור חוויתי ועשיר בתכנים לכיתות ז' עד ט'. הכנסו לבלוג.

קרא עוד »
מערכי שיעור אנגלית
morfixblog

מערך שיעור לאולימפיאדה

אמנם האולימפיאדה כבר מאחורינו, אבל עדיין לא מאוחר לתרגל את האנגלית עם מגוון חידונים ספורטיביים. הכנו לכם מערך שיעור חוויתי ועשיר בתכנים לכיתות ז' עד ט'. הכנסו לבלוג.

קרא עוד »
מערכי שיעור אנגלית
morfixblog

מערך שיעור לשבועות

מערך שיעור לחג שבועות המתאים לכיתות ז-ט. החלק הראשון של מערך השיעור מבוסס על דיון בכיתה. החלק השני כולל רשימות מילים לתרגול הקשורות לשבועות. הכינו את עוגת הגבינה שלכם והיכנסו למורפיקסקול לתרגל את האנגלית! חג שמח!

קרא עוד »
מערכי שיעור אנגלית
morfixblog

מערך שיעור ליום העצמאות

מערך שיעור באנגלית ליום העצמאות של ישראל! ישנן שאלות שנועדו לעורר דיון כיתתי על ישראל. מומלץ לערוך את הדיון באנגלית.בחלק השני ישנה רשימת מילים הקשורות לישראל. ניתן לתרגל את המילים באמצעות כרטיסיות ואח"כ באמצעות החידון, ושיהיה לכולנו יום עצמאות שמח!

קרא עוד »
מערכי שיעור אנגלית
morfixblog

טקסט באנגלית ליום השואה והגבורה

מורפיקסקול במערך שיעור קצר ליום השואה והגבורה! מערך שיעור המותאם לתלמידי חטיבה ותיכון, תרגול ולימוד מילים חדשות באנגלית הקשורות ליום החשוב שיסייעו לעורר דיון בכיתה.

קרא עוד »
מערכי שיעור אנגלית
morfixblog

מערך שיעור לט"ו בשבט

מערך שיעור לכבוד ט"ו בשבט! התלמידים יכירו את הגרסה המקורית של הסיפור 'העץ הנדיב' ויתרגלו את רשימות המילים הכוללות מילים הקשורות. היכנסו לבלוג מורפיקסקול!

קרא עוד »